Afgelopen week heeft het kabinet besloten dat sporten in de buitenlucht in groepsverband vanaf 11 mei onder strikte voorwaarden weer is toegestaan. Omdat eerst de lokale verordeningen nog moeten worden aangepast en gepubliceerd betekent dat nog niet dat we maandag al direct ‘weer los’ kunnen. We gaan er als bestuur vanuit, dat in de loop van deze week het weer mogelijk wordt in groepsverband te gaan sporten. De belangrijkste regel voor volwassenen vanaf 19 jaar is de 1,5 meter regel. Omdat het lastig is op de baan bij grotere drukte deze regel toe te passen hebben we besloten slechts voor een beperkt aantal groepen de baan open te stellen en niet voor algemeen gebruik door alle trainingsgroepen. Naast de jeugd en de junioren, mogen de Mila groepen en de senioren masters baanatletiek de baan gebruiken. Alle andere trainingsgroepen wordt geadviseerd op een buitenlocatie te trainen. Dit wordt door de trainers in overleg met de groepen ingevuld. De trainers zullen in eerste instantie inventariseren hoe het met de trainingsbehoefte staat en zullen dan de trainingen in groepen van maximaal 10 personen organiseren. Als er meer belangstelling is voor de buitentrainingen worden groepen opgesplitst en zal meer trainingscapaciteit worden ingezet zodat iedereen die dat wil ook daadwerkelijk kan trainen. Alle hygiëne regels zijn van kracht en het clubhuis blijft gesloten. Voor details verwijzen we graag naar het protocol dat is bijgevoegd. De trainers zullen kortom contact zoeken met hun trainingsgroepen om verdere afspraken te maken en zij geven door waar en wanneer er getraind kan worden!
Voor de ochtendgroepen gelden dezelfde regels en ook voor trainingen van bijvoorbeeld SV Friesland blijft de baan voorlopig gesloten. Voor de Mila groepen en de senioren masters baanatletiek gelden de hygiëne voorschriften en het protocol dat ook voor de jeugd en de junioren geldt met daar nog de 1,50 meter regel aan toegevoegd. Tijdens alle activiteiten die wel op de baan plaatsvinden is een Corona coördinator aanwezig die samen met de trainers toeziet op naleving van de afspraken en de beschikbaarheid van materialen voor ontsmetting en het schoonhouden van de gebruikte ruimtes zoals een toilet en handenwasgelegenheid. Douchen en omkleden kan dus niet en moet thuis gebeuren.
Voor 70 plussers wordt in de aanwijzingen van het Kabinet en de Atletiekunie extra aandacht gevraagd. Hoe goed in de gaten of je je fit genoeg voelt en klachtenvrij bent om de trainingen eventueel weer op te pakken. Overigens geldt voor iedereen dat bij klachten of gezondheidsproblemen de regel is dat je dan niet aan groepsactiviteiten deelneemt.
Tot slot:
We zoeken nog vrijwilligers en doen een dringend beroep op leden en ouders om het rooster voor de Corona-coördinatie tijdens de trainingen ingevuld te krijgen. Meld je aan bij André: vrijwilliger@lionitas.nl
We hopen natuurlijk dat we na 1 juni weer verder kunnen opschalen en geleidelijk aan alle faciliteiten weer beschikbaar kunnen stellen.
Het bestuur van AV Lionitas
Protocol verantwoorde atletieksport
Checklist maatregelen Atletiek Unie